^EAB403949EBA4AB5D6DF7F7056F388C64B2BDA52C50F9641A8^pimgpsh_fullsize_distr

Викладач з йоги Євген Суковський

Автор фото: Анна Гірник

Воістину,  вільний той,  чий розум

не спить і не прокинувся,

не пам’ятає і не забуває.

ХАТХА–ЙОГА–ПРАДІПІКА

Намасте,

Якщо так сталось, що саме у цей момент Ви читаєте про інструктора з йоги, то, мабуть, Ви перебуваєте у пошуку групи для занять йогою, або ж бажаєте дізнатись більше про інструктора, який веде групу у зручний для Вас час, або ж Ви просто долею випадку опинились на цьому сайті саме на розділі “про інструктора”.

Вибір інструктора – це надзвичайно важливий і відповідальний етап у житті людини, що бажає розпочати займатись йогою. Відчуття довіри до інструктора та відчуття комфорту під час практики часто є вирішальними критеріями вибору групи, адже професійна компетентність інструктора, його здатність особисто продемонструвати будь-який елемент практики, його енергетика – це, у великій мірі, складові подальшого успіху практикуючого.

Тому, давайте знайомитись…

Гутапєрчатий мальчік”, так у дитинстві мене називала мама. Завжди думав, що це означає? Потім виявилось, що під цим терміном приховувались мої коліна та лікті, котрі вигинались у всі боки. Тепер я знаю, що ці навики можна набути у процесі практики, але також це може бути проявом проблеми, яка називається гіпермобільність та рекурвація. Крім того, в дитинстві завжди хотілось в щось закрутити себе: ногу за голову, або ноги хрестиком скласти (згодом також дізнався, що одне було Падмасаню, а інше – ЕкаПадаШиршасаною). Ось чому зараз мені імпонує думати, що я повернувся в Йогу а не почав займатись нею декілька років тому.

Справжньою Йогою почав займатись десь років 20 після свого “гутапєрчатого” дитинства. До того було плавання, гори, вело туризм. На своє перше заняття потрапив випадково, можна навіть сказати,  за комічним збігом обставин. Тепер ж вважаю, що у житті немає випадковостей.

Отже, сів я на килимок і думаю:”зараз трохи порозтягуємось, подихаємо… і на цьому усе скінчиться”… Як я помилявся…. Ледве виповз із заняття, але у той же час одержав неймовірний заряд енергії. Від тоді практика Йоги стала частиною мого життя, а не тренуваннями.

Досить швидко (десь після року регулярних тренувань) мені довірили вести групу, у котрій я практикував. Я почав відвідувати семінари, розвиватись, шукати. Почав розуміти: практика Йоги дає ефект не одразу, але і одразу також; Йога – це не лише фізична практика; набагато більше користі отримуєш від Йоги не на фізичному рівні, а на духовному, практика м’яко і поступово змінює тебе як особистість, цьому процесу потрібно лише дозволити статись… Йога – це шлях, у якому немає кінцевого пункту… Деякий час тому я намагався описати практику Йоги словами, і ось що у мене вийшло: Йога (на рівні практики асан) – це інтенсивна зовнішня практика, котра запрошує нас до глибокої внутрішньої роботи.

Коротко про себе:

  • за освітою – психолог (ступені в Україні та США)
  • практикую Йогу ­– з 2009 (Йога 23, Йога 23Fit, Комплексна Йога, Аштанга Йога)
  • кваліфікований інструктор з Ха-Тха Йоги – з 2011 (Сертифікат Інструктора Комплексної Йоги, 2011; Семінари підвищення кваліфікації Йоги 23, Ци-Гун, Ци-Гун Бодхі Дхарма; Диплом Класичного масажу: Семінари з Тайського масажу)
  • особиста практика (практика без викладача) – 2012-2014 р.
  • проводив виїзні інтенсиви-практикуми з Ха-Тха Йоги: 6-ти та 3-х денні тренувальні програми, що складались із практики асан, основних очисних практик та основ медитації
  • практикую Аштанга Йогу – з 2014 року
  • працюю інструктором з Аштанга Йоги– з 2015 (під супервізією та з дозволу авторизованого вчителя Аштанга Йоги – Олени Наассан)

І останнє, лише особистий прихід на заняття зможе дати відповідь на питання, підходить Вам цей інструктор чи потрібно продовжити пошук.

Йога – це індивідуальна практика, тому і обирати свого інструктора слід опираючись на власний досвід: відвідавши декілька занять.

До зустрічі у залі,

Щиро ваш,

Женя