12041872_10206113627814365_235591862_n

ДзенКіно – Манглхорн

Неймовірна та медитативна стрічка про владу, яку має над нами минуле.

Манглхорн/ Manglehorn

Рік випуску: 2014

Країна: США

Режисер: Девід Гордон Грін

Тривалість: 97 хвилин

«Життя дає лише один шанс. Не схиб.»

Манглхорн – самотній старий чоловік з кримінальним минулим, котрий займається виготовленням ключів в маленькому містечку. Його життя сповнене одноманітністю. Він завжди обідає в одному і тому ж місці, а кожної п’ятниці ходить в банк. Безликі дні ідуть один за одним, не приносячи жодної втіхи.

Манглхорн каже, що ненавидить людей. Можливо так і є, адже часом здається, що єдине живе створіння, що йому не байдуже – це його кішка Фенні. А ще Клара. Жінка, котру він колись давно відштовхнув та досі не може забути. Її ім’я він повторює як мантру, а сама Клара стала наче символом втраченого щастя і того життя, яке він міг би прожити, якби колись вчинив інакше. Життя без розпачу та жалю. Можливо Манглхорн і справді ненавидить людей, тому що кожного разу коли хтось на нього дивиться йому прикро, що не з Кларою він зустрівся поглядом. Або ж він просто ненавидить самого себе за колишні помилки.

У кожного із нас є свій багаж. Кожен робив речі, якими не пишається. В кожного є спогади, що приносять біль. Проте не кожному вистачає сил залишити минуле в минулому. Натомість є люди, котрі бережуть свій біль наче дорогоцінну річ і раз за разом дістають його з полиці, стирають з нього пил і всоте переживають його наче вперше. З часом він стає таким рідним та звичним, наче окремий всесвіт, котрий здається безпечним. Покинути його все важче і майже здається зрадою, адже він єдиний завжди був поруч.

Це стрічка про чоловіка, котрий дозволив минулому отруїти життя як своє так і своїх близьких. Проте вона також і про те, що змінитися на краще ніколи не пізно. Варто лиш усвідомити весь тягар спогадів та мук жалю, що ми з собою носимо, опустити його на землю і вперше за стільки часу, вдихнувши на повні груди, обернутися і подивитися у майбутнє із чимось, що здавалось неможливим раніше – із надією.