olena_naassan_dimyoga_ashtanga_yoga

Олена Наассан. Аштанга йога у Львові та Україні

Олена Наассан

Олена Наассан народилась і виросла у Львові. Навчалась у Львівському медучилищі, що на вул. Дорошенка, після закінчення котрого працювала в кабінеті масажу та рефлексотерапії Львівської “обкомівської” лікарні.

Із ентузіастами-однодумцями почала займатись йогою на початку 80-х років по переписаній від руки книзі Індри Деві. Паралельно цікавилась різноманітними системами оздоровлення та по крихтах збирала інформацію про йогу з копій англомовних книг, які знаходила на виставках присвячених дружбі з Індією.

У 90-х роках у Москві самостійно тренувалась по одній із перших російськомовних книг, виданих у Радянському Союзі, – «Початки Хатха Йоги» Т. Е. Васильєва.

Наприкінці 90-х почала займатись Йогою Айєнгара та іншими м’якими стилями під керівництвом Євгенії Таманової.

З 2000 року приймала участь у семінарах Андрія Сідерського і Едуарда Жарука.

З 2001 року регулярно відвідувала заняття і семінари Дениса Заєнчковського, Ольги Буланової та Михайла Константинова із Аштанги Йога Центру (м. Москва).

З 2004 року прийняла посвяту (дікшу) у Свамі Шанкарананда Ананда Гірі в м. Рішікеш в традицію крійя-йоги лінії Лахірі Махасая.olena_naassan_rishikesh

У 2005 році одержала міжнародний диплом Європейської Асоціації Йоги.

У цьому ж році з відзнакою закінчила Курси викладачів йоги (основний рівень) в Аштанга Йога Центрі (м. Москва) і розпочала там викладати.  

olena_naassan_konstantinov

Фото із статті у Yoga Journal про викладачів Аштанга Йоги, 2009 рік.

З 2006 по 2010 викладала також у World Class Romanov (www.worldclass.ru).

У 2007 році була учасницею семінарів Dr. Madhavan Munusamy (Sivananda yoga) і Dr. Jitendra Das (Patanjali International Yoga Foundation), Reinhard Gammenthaler (Швейцарія), також проходила навчання у Bal Mukund Singh у Делi.

olena_naassan

Джатендра Дас, семінар на конвенції Інтерспорт у Москві, 2008 рік.

У 2007 і 2009 роках була презентером з Аштанга Йоги на міжнародних конвенціях World Class.

olena_naassan_konferenc_ashtanga

Презентація Аштанга йоги на Міжнародній конвенції World Class. 2009 р.

У квітні  2009 року приймала участь у семінарах B.K.S. Iyengar, що проходили у Москві у рамках Yoga Journal Conference.

olena_naassan_ajengar

На семінарі Айєнгара у Москві в рамках конференції організованної Yoga Journal, 2009 рік.

З 2002 року практикує Традиційну Аштангу Йогу:

Почала займатися Аштанга йогою в 2002 році у Михайла Константинова і Леоніда Ланина в Московському Аштанга Йога Центрі.

 • розпочала навчання у Аштанга Йога Інституті (http://kpjayi.org) в Майсорі ще за життя Shri K. Pattabhi Jois; olena_naassan_pattabhi joisolena_naassan_ppattabhi_jois_02займалась у R. Saraswathi Jois; зараз продовжує навчання під керівництвом R. Sharath Jois. У 2010 році одержала авторизацію на  викладання Аштанга йоги (http://kpjayi.org/teachers-directory/asia);olena_naassan_sharat

  Фото зліва: Перший семінар Гуруджі Шарата Джойса у Москві, 2011 рік. Фото посередині: Одержання диплому в Інституті Аштанга Йоги в Майсорі, Індія, 2013 року (авторизацію одержала у 2010 році).  Фото справа: З Шаратом Джойсом Майсорі, Індія, 2008 року.

  olena_naassan_lakshmi_sh

  Фото посередині: з Lakshmish, викладачем санскриту і чантінгу в Аштанга Йога Інституті. Майсор, 2007 рік. Фото справа: в старій Йога шалі, де починав викладати Shri K. Pattabhi Jois.

 • приймала участь у семінарах Dominic Corigliano (США), Gabriella Giubilaro (Італія), Lino Miele (Італія), Petri Räisänen (Фінляндія), відвідувала класи Eddie Stern у Нью-Йорку (США);olena_naassan_eddie_stern_Lino Miele
 • регулярно практикує Аштанга Йогу під керівництвом Mark Darby and Joanne Pelletier в м. Монреаль (Канада), займалась організацієї їх перших семінарів в Росії;olena_naassan_derby_mark_02olena_naassan_derby_mark
 • закінчила 40-годинний курс для викладачів Аштанга йоги під керівництвом David Swenson;
 • викладала на курсах підготовки інструкторів йоги при Московському Аштанга Йога Центрі. Розробила методичний посібник для тих, хто робить перші кроки в Аштанга Йозі

Олена Наассан – перший і єдиний авторизований викладач на Ближньому Сході і Україні. Займається викладанням та проведенням семінарів у Лівані і Україні.

На даний час проживає у Львові.

olena_naassan_ppattabhi_jois