12391248_10206641496290747_2010899211282267576_n

ДзенКіно – Темпл Грандін

Цього тижня в рубриці ДзенКіно біографічна стрічка «Темпл Грандін» про жінку, яка рішуче дала бій стереотипам про людей аутистів і вийшла з нього переможницею. Гарного перегляду!

Темпл Грандін/ Temple Grandin

Рік випуску: 2010

Країна: США

Режисер: Мік Джексон

Тривалість: 103 хвилини

«Аутизм подарував їй бачення. Вона дала йому голос.»

Людське суспільство часто буває доволі жорстоким. Навіть з найкращими намірами, все нове та незвичне часто сприймається з острахом та ворожнечею. Наведи хоч сто переконливих аргументів, що якесь переконання є хибним, якщо в нього свято вірило бодай п’ять поколінь наших предків, значить це істина в останній інстанції. Якщо хтось не схожий на нас, значить він гірший і його можна заклювати без докорів сумління.

З обома цими хибними переконаннями часто доводилося стикатися Темпл Грандін. Темпл – аутист. Це неймовірна дівчинка зі своїм унікальним баченням світу. В неї фотографічна пам’ять і вона мислить образами і зображеннями, що дозволяє їй знаходити нестандартні підходи до вирішення проблем. Темпл легко знаходить спільну мову з тваринами. Вона розуміє їх і присвячує себе роботі по вдосконаленню ранчо та скотобоєнь. Вона розуміє, що зупинити цю систему вона не в силі, проте в її силах зробити її гуманнішою і звести до мінімуму стрес, травми і паніку тварин. За словами Темпл, природа жорстока, проте люди не мусять бути такими. І тут вона знову натикається на стіну людського суєвірного страху перед всім, що ми не розуміємо. І як же часто цей страх ховається за жорстокістю.

Темпл Грандін – це приклад успішної та самодостатньої жінки. Вона закінчила коледж, стала експертом по поведінці тварин, написала декілька книг та чимало статей. Зараз вона працює професором в Університеті штату Колорадо, а також читає лекції про аутизм. А ще це маленька дівчинка, яку лікарі радили віддати в закриту психлікарню. Мовляв, це не лікується і вона ніколи не заговорить. Яке ж це щастя, що її мати послухала своє серце, а не цих горе лікарів, для яких було б простіше закрити десь Темпл і забути про її існування. Можливо, вона не вписується в те, що прийнято вважати «нормальним». Проте це не робить її чимось гіршою. Навпаки, це робить її кращою і особливою.